Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

11 -12 Yaş ve Üzeri

PATENLİ KIZ

Yazar : Zeynep Cemali

Çizer : Gözde Bitir

Yaş Grubu : 11 -12 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Günışığı Kitaplığı

Ahraz bir kız ( işitemeyen konuşamayan demek ahraz) akrabalarının yaşadığı Yeşilbağlar Köyü'ne gelir. Onu diğer çocuklardan ayıran başlangıçta patenleridir. Zamanla bambaşka özelliği onu diğer çocuklardan hatta insanlardan daha da ayırır. Farklı olmasını sağlayan özelliği ne midir?Köydeki yaşlıları kendine dost edinmesi ve onları dinlemesidir. Düşünün ahrazsınız ama çok iyi bir dinleyicisiniz. Şerare çok güzel dudak okumaktadır. Tatil ödevi için köyün yaşlılarının çocukluk hikayelerini dinler ve bunları kaleme alır. Dinlendikleri için mutlu olan yaşlılara evine dönünce posta ile bir de hediye yollar. Bakalım bu hediye nedir? Şerare'nın başka süprizi de vardır.

Sevgili okuyucular hani kışın tam orta yerinde yazın kokusunu duyarsınız da kalbinize bir sevinç dolar ya işte kitap tam da bu duyguyu hissettirdi bana. Öyle güzel okunuyor ki  sanki kendinizi hikayenin konu edildiği köyde yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Şerare yanınızdan geçiyor ve size gülümsüyor. Yaşlılarımızın anlattığı çocukluk anıları ise birbirinden güzel. Ben bu kitabı çok ama çok beğendim. Ve her çocuğun bu kitabı mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada Zeynep Cemali'nin usta kaleminin de ruha dokunduğunu eklemek istiyorum. Bu kitabı mutlaka edinin ve çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun kitaplığına koyun. Zamanı geldiğinde mutlaka bu kitabı okuyacaktır. Ve lütfen sevgili yetişkinler siz de bu kitabı okuyun. Zeynep Cemali'nin tüm kitaplarını okuyup sizlerle buluşturacağım.

Etiketler : 11-12 yaş ve Üzeri Zeynep Cemali Gözde Bitir Günışığı Kitaplığı Patenli Kız roman komşuluk engelli yaşamı çocukluk anıları nisanincocukkitaplari

Yorumlar