Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

9 Yaş ve Üzeri

AMCAM VE BEN TALİHSİZ MİSAFİR

Yazar : Genç Osman Yavaş

Çizer : Nalan Alaca

Yaş Grubu : 9 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Final Kültür Sanat Yayınları

Hadi gelin sizi müzisyen Genç Osman Yavaş’ın kitabına konuk edeyim. Dört kitaplık serinin son kitabı “Talihsiz Sihirbaz” Serinin diğer kitapları ise şunlar; Amcam ve Ben 1 Havaalanında Bir Zebra, Amcam ve Ben 2 Restoran Macerası, Amcam ve Ben 3 Büyük Tren Soygunu.

Bir amca ve bir çocuk... Amca birbirinden komik ve ilginç hikâyeler anlatıyor. Çocuk kimi zaman hikâyelere inanıyor kimi zamansa inanmakta zorlanıyor. Bu hikâye ise çocuğa epey ilginç geliyor. Bir büyücü epey ünlü bir büyücü, ıssız köhne bir şatoda yaşıyor. Çevrede yaşayan insanlar büyücüden çok korkuyorlar ve bu yüzden şatosuna hiç yaklaşmıyorlar. Gün geliyor ve kötü büyücünün bir çırağa ihtiyacı oluyor. Gazeteye ilan veriyor. Tecrübesiz birini aradığı için bizim zebra gidip işe başvuru yapıyor. İşin kötü tarafı ise bu zebra hem çok beceriksiz hem de konuştuğunu kimse anlamıyor. Büyücünün onu işe alırken bilmediği şey ise bu zebra kötü büyüler yapamıyor. İyi büyüler yapan iyi bir zebra. Sonra neler mi oluyor? Verebileceğim tek ipucu zebranın gönlünde yatan mesleğin sihirbazlık olduğu. Peki bu kadar beceriksiz bir zebra sihirbaz olabilir mi? Onu da okuyup öğrenin derim. Yazarımız Genç Osman Yavaş’ın okurlara bu kitapta bir de hediyesi var. Kitabı seslendiriyor ve iki şarkı da hediye ediyor. Nasıl dinleyeceğiniz ise kitabın en arkasında anlatılıyor. Çizimlerini yapan Nalan Alaca ise dünyaya çizim yapmak için geldiğine inanıyor. Serinin diğer kitaplarını da merak ettiğimi söylemek istiyorum. 

Etiketler : 9 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Genç Osman Yavaş Nalan Alaca Final Kültür Sanat Yayınları Amcam ve Ben Talihsiz Misafir büyü sihirbaz

Yorumlar