Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

9 Yaş ve Üzeri

DAHİLER SINIFI Leonardo da Vinci

Yazar : Davide Morosinotto

Çizer : S. Turconi

Yaş Grubu : 9 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Domingo Yayınevi

"Dahiler Sınıfı" serisinin ilk üç kitabını okudum ve hemen paylaşmak istedim.

Seri dünyayı değiştiren kadınların ve erkeklerin hayat hikayelerini konu alıyor. Kitaplar ilk olarak İtalya' da basılıyor ve kısa bir zamanda pek çok dile çevriliyor. 
Okumaya ilk olarak "Zamanın Ötesinde Bir Beyin Leonardo da Vinci" kitabından başladım. Kitap "İyi geçirilmiş bir yaşam uzundur." cümlesi ile başlıyor ve dahinin renkli hayatını okuyucuya sade bir dille sunuyor. Her üç kitapta okuma keyfini arttırıyor. Kitaplarda bu insanların yaşamlarındaki zorluklarla nasıl başa çıktıklarını ve en önemlisi inanmaktan asla vazgeçmediklerine tanıklık ediyoruz. Çocukların bu dahilerin hayatlarını öğrenmek için edinebilecekleri bir seri olduğunu düşünüyorum.Serinin bu üç kitabı dışında yayınlanacak olan dahileri Marie Curie, Mozart, Marco Polo, Frida Kahlo, Gandhi ve Darwin. Çizimleri oldukça renkli olan bu serinin diğer kitapları da umarım en kısa zamanda okuyucuyla buluşur. 

Etiketler : 9 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Dahiler Sınıfı: Leonardo Da Vinci Davide Morosinotto S. Turconi Domingo Yayınevi

Yorumlar