Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

9 Yaş ve Üzeri

YAŞLI DÜNYAMIZ VE DEPREMLER

Yazar : Anita Ganeri

Çizer : Mike Philips

Yaş Grubu : 9 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Timaş Çocuk

Bir coğrafya öğretmeni olarak çok ama çok keyifle okuduğum bir kitap olduğunu belirtmeliyim. Özellikle bilimsel bilgiye ilgi duyan çocuğunuz varsa Eğlenceli Bilgi kitapları kesinlikle size uygun. Bu kitabımız 9 bölümden oluşmaktadır. Her bölümde depreme ait bilgiler verilmektedir. Yaşanan büyük depremlerden tutun da depremin nasıl meydana geldiğine dair her tür bilgiye ulaşabilirsiniz. Depremde hayatta kalmak için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bir ekleme yapmak istiyorum. Ülkemiz deprem bölgesinde yer almaktadır. Buna rağmen deprem konusunda bu kadar cahil olmamız beni çok üzmektedir. Ağzımız açık bir şekilde Japonya' ya bakmak yerine aynı eğitimleri alarak bizler de bilinçli olabiliriz. Aynı teknolojiyi yakalamaya çalışarak daha sağlam evlerde oturabiliriz. Ve unutmayalım ki Japonlar binalarında kullandıkları raylı sistemi Mimar Sinan' dan almışlardır. Ne büyük bir acı ki biz hala depremlerde çok büyük can kayıpları veriyoruz. 

Etiketler : 9 yaş ve üzeri Eğlenceli Bilgi Timaş Çocuk Anita Ganeri Mike Philips Yaşlı Dünyamız ve Depremler coğrafya nisanincocukkitapları deprem

Yorumlar