Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

AĞACA TIRMANAN İNEK

Yazar : Gemma Merino

Çizer : Gemma Merino

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Pearson Yayıncılık

Hayal kuran, her şeyi merak eden Mötilda. İneklerin en meraklısı.  Bella, Berta ve Bonita ise kardeşleri. Meraksız hatta hayallerin gerçekleşebileceğine inanamayacak kadar hayalsiz inekler. Ağızlarından çıkan kelimelere bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. “İmkânsız” “Çok Saçma” “Daha Neler”

Onların tek derdi taze leziz otlar yemek. Günlerden bir gün Mötilda ormanda yürüyüşe çıkar ve bir ağaca tırmanmaya karar verir. Tırmandıkça tırmanır ve ağaçta kırmızı çizmeli bir ejderha ile karşılaşır. Arkadaş canlısı bu ejderha da tıpkı Mötilda gibi hayal kurmayı çok sevmektedir. Ona hayallerini anlatır ve ejderha onu ilgiyle dinler. Mötilda buna çok sevinir. Sonra neler mi olur? Hayallerinin peşinden gitmekten asla çekinmeyen Mötilda’yı yeni deneyimler bekler.

Bu arada üç kardeşi de oldukça ilginç sürprizler beklemektedir. Severek okuduğum bir kitap olduğunu eklemek istiyorum. Suluboya tekniği ile çizilmiş resimler de oldukça keyif verici.  

 

 

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Gemma Merino Ağaca Tırmanan İnek Pearson Yayıncılık inek hayalgücü kararlılık arkadaşlık

Yorumlar