Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

ATAKAN ÇOK FAZLA ŞEKER YİYOR

Yazar : Sandrine Deredel Rogeon

Çizer : Gustavo Mazali

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Kaknüs Çocuk

Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesi kitabıdır.

Serinin birkaç kitabını edindim ve okudum. Bu kitabın konusuna gelirsek Atakan annesinin uyarılarına rağmen bir sürü şeker yemektedir. Bu nedenle de iştahı kesilir. Sofrada yemek yemez. Bir süre sonra ise karnı ağrımaya başar. Sonrasını az çok tahmin edebilirsiniz.  Annesi öğüt verir. şeker tüketimini azaltma yoluna gidilir. Cemile serisinde yazdığım düşüncelerimi Atakan serisi içinde tekrarlıyorum. 

Bu serideki kitaplar çok sistematik. Bir konu seçilmiş buna uygun bir hikaye belirlenmiş ve yazılmış. Bu serinin kararını alacak olan annelere bırakıyorum. Çocuklarını en iyi onlar tanıyorlar.  Kimi çocuklar bu kitapları sevebilir kimileri ise eline dahi almaz. Eğer sistematik bir şekilde bir konunun anlatımını bir kitap tarafından yapılmasını istiyorsanız alıp inceleyin ondan sonra karar verin. Hayal kırıklığı kadar beğeni de yaratabilir.  

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri Atakan Atakan / Çok Fazla Şeker Yiyor Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesi Gustavo Mazali Kaknüs Çocuk Sandrine Deredel Rogeon nisanincocukkitaplari

Yorumlar