Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

CEMİLE KARDEŞİNİ KISKANIYOR

Yazar : Aline de Petingy

Çizer : Nancy Delvaux

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Kaknüs Çocuk

Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesi kitabıdır.

Serinin birkaç kitabını edindim ve okudum. Bu kitabın konusuna gelirsek Cemile kardeşi Murat'ı kıskanıyor. Murat yürümeye yeni başlıyor ve anne babası onunla daha çok ilgileniyorlar. Cemile de bu duruma çok üzülüyor. Ailesi de Cemile'ye fazla ilgi göstermediklerini anlıyor ve hatalarını düzeltmeye çalışıyorlar.

İnternette dolanırken bu seri ile ilgili oldukça olumsuz ve içlerinde olumlu olanların da bulunduğu yorumlar okudum. Benim şahsi görüşüm ise şu yöndedir. Bu serideki kitaplar çok sistematik. Bir konu seçilmiş buna uygun bir hikaye belirlenmiş ve yazılmış. Bu serinin kararını alacak olan annelere bırakıyorum. Çocuklarını en iyi onlar tanıyorlar.  Kimi çocuklar bu kitapları sevebilir kimileri ise eline dahi almaz. Eğer sistematik bir şekilde bir konunun anlatımını bir kitap tarafından yapılmasını istiyorsanız alıp inceleyin ondan sonra karar verin. Hayal kırıklığı kadar beğeni de yaratabilir. 

 

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri Aline de Petingy Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesi Cemile / Kardeşini Kıskanıyor Cemile serisi Kaknüs Çocuk Nancy Delvaux nisanincocukkitaplari

Yorumlar