Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

DÜNYA HEPİMİZE KÜÇÜĞÜM

Yazar : Kristi Yamaguchi

Çizer : Tim Bowers

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : 1001 Çiçek Kitaplar

Uzun süre The New York Times Çok Satan Kitaplar Listesi'nde yer alan hoş bir çocuk kitabıyla birlikteyiz. Pigi' nin çok büyük hayalleri vardır. Buz pateni yıldızı olmayı hayal etmiş ve bunu başarmıştır. Bir gün posta kutusunda adına gelen bir zarf bulur. Pigi Paris' teki Dünya Şampiyonası'na davet edilir. Biraz korksa da davet edilmek onu çok mutlu eder. Tüm ailesi ve arkadaşları onu destekler. Hemen yola çıkar. Pigi Paris'te dünyanın her yerinden gelmiş onlarca sporcuyla birliktedir. İki şeyi asla unutmaz. Bir gülümsemeyi iki hayallerini gerçekleştirmek için çaba göstermeyi. 
Bakalım Pigi diğer sporcularla konuşabilecek mi? Yeni arkadaşlıklar kurmayı başarabilecek mi?
Hayallerini gerçekleştirebilecek mi?
Olimpiyat ve Dünya Buz Pateni Şampiyonu olan yazar Kristi Yamaguchi' nin iki kitabı dilimize çevrilmiştir. Çizimleri de oldukça güzel olan bu kitabı beğendim. Evrensel arkadaşlık üzerine yazılmış. Dünya barışına çok fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günler için anlamlı bir kitap olduğunu eklemeliyim.

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri 1001 Çiçek Kitaplar Tim Bowers Kristi Yamaguchi spor olimpiyat Dünya Hepimize Küçüğüm nisanincocukkitaplari

Yorumlar