Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

DURMADAN KONUŞAN LİLA

Yazar : Christianne C. Jones

Çizer : Richard Watson

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : 1001 Çiçek Kitaplar

Sizlere Minik Adımlar dizisinin iki kitabını tanıtacağım. Dizi çocuklara çeşitli konularda kendilerini geliştirmeleri için yol göstermek amacıyla hazırlanmış.
.

Durmadan Konuşan Lila : Lila hiç susmayan küçük bir kız. O kadar çok konuşuyor ki hem kimseleri dinlemiyor hem de yapması gerekenleri zamanında yapamıyor. Konuşmaktan yemeğini yiyemiyor. Abisinin film izlemesine engel oluyor. Hatta bu işi o kadar abartıyor ki onca uyarılara rağmen kütüphanede bile konuşuyordu. Sonra bir sabah Lila birden konuşamaz oldu. Sesi kısıldı ve konuşurken neleri kaçırdığını anlayacağı bir gün geçirdi. Bu kitabın çizimlerinde kullanılan renklere bayıldım.
.
Dodo Yalan Söylememeyi Öğreniyor : Durmayan yalan söyleyen Dodo'ya annesi soruyor. "Neden bu kadar çok yalan söylüyorsun?" Dodo bu soruya çok ilginç cevaplar veriyor. Hikaye uydurduğu, düşüncelerini dile getirdiğini söylüyor. Babası yalan söyleyenlere kimsenin inanamayacağını söylese bile Dodo bunu pek önemsemiyor. Dodo'nun yaşayarak öğrenmesi gerekiyor. Yaşıyor mu? Elbette yaşıyor. Hem de ona ders olan bir olayla öğreniyor. Çizimleri oldukça sevimli ve yalan söylememek üzerine hoş bir kitap. 

 

 

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari 1001 Çiçek Kitaplar Christianne C. Jones Richard Watson Durmadan Konuşan Lila Dodo Yalan Söylememeyi Öğreniyor Minik adımlar Dizisi yalan konuşmak

Yorumlar