Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

GERGEDANLAR KREP YEMEZ

Yazar : Anna Kemp

Çizer : Sara Ogilvie

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Pearson Yayıncılık

Uzun zamandır almayı planladığım ancak yeni edinebildiğim kitabı okumak ve tanıtıyor olmak beni mutlu etti. Nedir bu çocukların biz büyüklerden çektiği? Büyük olmayı o kadar abartmışız ki etrafımızda olup biten hiçbir şeyin farkına varmıyoruz. Çocuklarımızın bizlere sesli ya da sessiz anlatmak istedikleri şeyleri duymuyoruz. Neden acaba bu kadar kendi dünyamıza gömülmüşüz? 
Kitabımız tam da bu kurduğum cümleleri karşılar nitelikte… Begüm anne ve babasının bazen onu dinlemediğini düşünür. Bir sabah mutfakta kahvaltı yaparken büyük, mor bir gergedan yanından geçer ve masadaki tabaktan bir krep alıp yemeye başlar. Begüm evlerinde kocaman mor bir gergedanın gezindiğini anne ve babasına anlatmaya çalışsa da yine her zaman olduğu gibi onu dinlemezler. Sonra neler mi olur? Kitabımızda. Bu arada hayvanların yerinin hayvanat bahçesi olmadığı düşüncesinin de hikayenin içinde yer bulmuş olması kitabı daha da güzelleştirmiş. Bir küçük kız ile kocaman mor bir gergedanın arkadaşlığı oldukça yaratıcı bir dille çocuklara sunulmuş.

Hikayedeki yaratıcılık, çizimlerin canlılığı ve kitabın sevimliliği kitabı çok özel bir yere taşımış diye düşünüyorum.

 

 

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri Gergedanlar Krep Yemez Anna Kemp Sara Ogilvie Pearson Yayıncılık arkadaşlık iletişimsizlik nisanincocukkitaplari

Yorumlar