Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

KAŞAL

Yazar : Kyo Maclear

Çizer : Isabelle Arsenault

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Hep Kitap

Çok tatlı ve düşündürücü bir kitap olduğunu söylemek istiyorum. Başlangıçta biraz içiniz burkuluyor ama sonra mutlu oluyorsunuz. Mutlu sonla biten kitapları hepimiz çok severiz. Kaşıkların kaşık çatalların çatal olduğu bir mutfakta ne tam kaşık ne de tam çatal olan KAŞAL yaşarmış. Anne babası onun mükemmel olduğunu düşünse bile o öyle düşünmezmiş. Farklılığının göze çarpması onu üzermiş. Sofra kurulduğunda kimse onu seçmezmiş. Bir gün kaşık bir başka günde çatal olmaya karar vermiş. Farklı yollar denemiş ama ikisi de olamamış. Hayatı böyle sürüp giderken bir sabah pasaklı bir şey mutfağa gelmiş. Hiçbir şeyi umursamayan bu şey ortalığı mahvetmiş. Çatallar kaşıklar onunla mücadele edememiş. İşte yaşanan bu karmaşanın tam ortasında bir şey olmuş. Bu pasaklı şey KAŞAL'ı görmüş ve birden durmuş. Neyse gerisi kitabımızda.
.
Kitabı okurken bu pasaklı şeyin olabileceğini bir an okumaya ara verip düşündüm. Öğrendiğimde ise hikayeyi tamamlayışına hayran kaldım. Ben bu kitabı oldukça yaratıcı buldum. Farklılıklarımızla güzel olduğumuzu bilmek galiba biraz zaman alıyor. Bu kitabı mutlaka edinmeniz gerektiğini düşünüyorum. Unutmayın bazı mutfaklarda çatallar ne çatal kaşıklar da ne kaşıktır. 

 

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari KAŞAL Hep Kitap Kyo Maclear Isabelle Arsenault farklılık farklı olmak dışlanmak

Yorumlar