Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

KÜÇÜK CESUR TAVŞAN HOPİ

Yazar : Nicola Kinnear

Çizer : Nicola Kinnear

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Beyaz Balina Yayınları

Evcimen tavşan Hopi ile maceraperest tavşan Popi. Hopi dışarısının çok korkunç olduğunu Popi ise eğlenceli olduğunu düşünür. Günlerden bir gün Popi'nin sabrı iyice taşar. Arkadaşını kendisi ile gelmesi konusunda iknaya çalışır ama yine başarılı olamaz. Popi kızgın bir şekilde evden ayrılır. Hopi ise evde kalır ama aklı arkadaşındadır. Birden tüm cesaretini toplayarak Popi'nin ardından gitmeye karar verir. Hazırlanır ve dışarı çıkar. Hem de o çok korktuğu dışarıya. Orman tuhaf ve gürültülü gelir Hopi'ye. Arkadaşına seslenir ama cevap alamaz. Birden etrafı Popi'yi tanıyan bi sürü hayvanla çevrilir. Küçük fare ona bir akıl verir. Popi'nin yaptıklarını yapması gerektiğini söyler. Hopi'de arkadaşı için ormanın derinliklerine dalar. Elbette sonrası kitabımızda.

Dostluk, sevgi ve cesaret üzerine anlamlı bir kitap. Konusunun dışında çizimlerdeki turuncu renk hakimiyetine bayıldığımı söyleyebilirim. Çizimlerinden çok ama çok keyif aldım.

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Beyaz Balina Yayınları Nicola Kinnear Küçük Cesur Tavşan Hopi arkadaşlık sevgi cesaret

Yorumlar