Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

MELİ'NİN ÇILGIN SAÇLARI

Yazar : Claire Freedman

Çizer : Jane Massey

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Pearson Yayıncılık

Meli’nin başı kabarık, kıvırcık ve çılgın saçlarıyla derttedir. Üstünü değiştirirken çıt çıt elektriklenen, rüzgârlı havada yokuş yukarı çıkarken önünü görmesini engelleyen, kardeşi Muti ile çizgi film izlerken onun televizyonu görememesine neden olan çılgın saçları vardır. Meli’nin hiç söz dinlemeyen saçları onu çok sıkıntıya sokmaktadır. Günlerden bir gün Meli annesini zorla kuaföre götürür ve çılgın saçlarını kuaföre teslim eder. Kuaför yıkar, tarar, spreyler ve Meli’nin saçlarını dümdüz yapar. Meli çok mutlu olur. Sonra mı? Meli kendini bu düz saçlarla kendi gibi hissetmemeye başlar. Köpeği Paspas bile onu tanımaz. Kendini çok mutsuz hisseder. Hikâyenin gerisi kitapta.
Kitap, çok yalın bir dille sevmediğimiz özelliklerin nasıl bizi biz yaptığını anlatmış. Çizimleri de oldukça sevimli. En hoşuma giden cümleyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. “Muti, saçları düz olduğundan mıdır nedir, en çok düdük makarnayı sever. Ben mi? Benim favorim tabii ki kıvır kıvır çubuk makarna!” Çok masum ve güzel bir benzetme.

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Pearson Yayıncılık Meli'nin Çılgın Saçları Jane Massey Claire Freedman kendin olmak

Yorumlar