Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

3 Yaş ve Üzeri

YENİ YIL DÜŞÜ

Yazar : Lori Evert

Çizer : Per Breiehagen

Yaş Grubu : 3 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : 1001 Çiçek Kitaplar

Size Norveçli bir ailenin hazırladığı hoş bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Hatta bu ailenin hazırladığı 4 kitaplık seri New York Times en çok satanlar listesine girmiş. Projedeki küçük kızın adı Anja, annesi Lori Evert kitabı yazmış, babası Per Breiehagen ise kitabın fotoğraflarını çekmiş. Bu arada Per Breiehagen uluslararası Norveçli bir fotoğrafçıdır.

Kuzey kışının muhteşem karlı görüntüleri beni büyüledi diyebilirim. Konusuna gelirsek. Alya, Aralık ayının karlı bir gününde hayalini gerçekleştirmek için bir yolculuğa çıkar. En büyük hayali Noel Baba’yı bulmak ve onun cücelerinden biri olmaktır. Karla kaplı ormanda yol almaya başlayan Alya’ya kuzeyde yaşayan canlılar yardım eder. Kimler mi? Kırmızı bir kuş, bir at, Misk sığırı, Kutup ayısı ve Ren geyiği. Acaba Alya hayalini gerçekleştirebilecek midir?

Kitaptaki en beğendiğim cümle kırmızı kuşun Aly'ya söylediği şu sözler oldu. “Doğru kişilerle arkadaş olduysan, hiçbir karar akılsızca değildir.”

Kitabın boyutunun büyük olmasını çok beğendim. Bu sayede karlı fotoğrafların seyri daha da keyif verici olmuş. Tam bir karlı kış masalı ve insanın kalbini sıcacık yapıyor. Bembeyaz karların ortasındaki kırmızının albenisi ise kış masalını tamamlıyor.

Kitapla ilgili iki görseli görmenizi öneririm.

Birincisi “The Christmas Wish” adıyla kitabın tanıtım videosunu. Bu adresten izleyebilirsiniz.  https://vimeo.com/user22003827

İkincisi ise www.thechristmaswish.net/index adresinden kitabın tanıtım sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Anja ve ailesi

                                    ANJA VE AİLESİ

Etiketler : 3 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari 1001 Çiçek Kitaplar Per Breiehagen Lori Evert Yeni Yıl Düşü kış masalı kış kar

Yorumlar