Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

4 Yaş ve Üzeri

DÜNYANIN EN YÜKSEK KİTAP DAĞI

Yazar : Rocio Bonilla

Çizer : Rocio Bonilla

Yaş Grubu : 4 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Günışığı Kitaplığı

 

Uçmak için doğduğuna inanan Lukas'a annesi bir kitap hediye eder. Lukas anlamaz bu isteği ile verilen kitap arasındaki bağlantıyı. Kitabı okur çok beğenir. Başka kitapları okur onları da çok beğenir. Okur okur okur Lukas. Düşlediği şeylerle karşılaşır kitaplarda. Şaşırır kalır. Zamanla herkes ona kitaplar hediye etmeye başlar. Sihirli bir yolculuğun yolcusudur artık Lukas. Kitapların sihiri onu göklere çıkarır. Okudukça yükselir yükselir yükselir. Her kitapla yeni dünyaların kapılarını aralar. Ve bir gün aniden... annesinin ona ne demek istediğini anlar. Lukas'ın hayali gerçek olmuştur.
Christopher Morley der ki; "Bir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım kilo kağıt, mürekkep ve tutkal satmış olmazsın, ona tamamıyla yeni bir yaşam satmış olursun. Sevgi, dostluk, mizah ve geceleyin denizde dolaşan gemiler, eğer o kitap gerçekten benim anladığım anlamda bir kitapsa, onun içinde bütün gökler ve yer vardır."
Çocuğunuz için aldığınız her kitap yazarın dediği gibi kağıt ya da mürekkep değildir. Hayaller alırsınız. Bence bu kitabı alın ve çocuğunuza bir yaşam hediye edin.

 

Etiketler : 4 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Günışığı Kitaplığı Rocio Bonilla Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı kitap sevgisi

Yorumlar