Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

4 Yaş ve Üzeri

DÜŞÜNCE OKUYAN KIZ NOONA

Yazar : Orit Gidali

Çizer : Aya Gordon - Noy

Yaş Grubu : 4 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : 1001 Çiçek Kitaplar

Her şey okuldaki çocuklardan birinin ona bacaklarının bir flamingo bacağına benzediğini söylemesi ile başlar. Noona buna çok üzülür ve annesine anlatır. Annesi uzun zamandır kullanılmayan sihirli değneğini kızına verir. Bu andan sonra Noona sihirli değnek ile insanların gerçek düşüncelerini görmeye başlar. Sihirli değneği okula götürür. Hatta kendisiyle alay ettiğini düşündüğü çocuk üzerinde bile değneğini kullanır. Sonra mı ? Noona hayatın çok önemli bir gerçeği ile yüzleşir. İnsanların  söyledikleri ile düşündüklerinin birbirinden farklı olduğuna tanık olur. Bakalım Noona değneği kullanmaya devam edecek midir? 

Kitabın kendine has felsefi bir bakış açısı var. Çok sade ama derin bir anlam içermektedir. İnsanların duygularının ifadesi ile ilgili zekice kurgulanmış ama bir o kadar da çocukça hissedilen duygularla dolu sımsıcak bir hikaye kitabı. Çizimleri de hem sade hem sevimli... Bir de bacakların flamingo bacaklarına benziyor diyen çocuğun gerçek düşüncelerini okuyunca pek hoşunuza gidecek. 

Etiketler : 1001 Çiçek Kitaplar 4 Yaş ve Üzeri Aya Gordon - Noy Düşünce Okuyan Kız NOONA Orit Gidali nisanincocukkitaplari

Yorumlar