Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

4 Yaş ve Üzeri

KALBİNE DOKUN

Yazar : Berna Uslu Kaya

Çizer : Esin Bayhan

Yaş Grubu : 4 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Elma Çocuk

Kitabın kapağını gözyaşları içinde kapattım. Bir çift mavi göz ve mavi bir kurdele kalbime işledi. Bu kitabın tüm geliri Sarp'ın Umudu Derneği'ne bağışlanacaktır. Bu dernek Genetik Hastalıklı ve Engelli Çocuklar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'dir. Onlar bizlerin özel çocuklarıdır. Bu dünyada pamuklar içinde bakıp büyüttüğümüz çocuklarımızdır.
SARP ve kırk bir arkadaşı, Kalpler Ülkesi'nde yaşar. Her biri kalplerinin üzerinde masmavi bir kurdele taşır. SARP'ın kalbi hep iyilik doludur. Bu yüzden yüzünde hep bir gülümseme vardır. SARP arkadaşlarıyla etrafı keşfetmeyi çok sever. Günlerden bir gün SARP ve arkadaşları toprağı keşfetmek için ormana yürüyüşe çıkarlar. Onlarca canlının toprakta yaşadığını görünce çok ama çok şaşırırlar. Tam o sırada SARP'ın arkadaşlarından biri üzüntüyle herkese seslenir. Hepsi birlikte sesin geldiği yöne giderler ve gördükleri karşısında çok üzülürler. Neden mi? İnsanların attığı çöplerin hayvanlara zarar verdiğini görürler. Mesela bir sakız bir kuşun gagasına yapışmıştır. Bir böcek bir pet şişenin içine hapsolmuştur.
Peki şimdi ne yapacaklardır? Bu durumu nasıl düzelteceklerdir? Hikayenin kalanı kitabımızda...
Bu kitabı edinerek mutlaka pamuklar içinde büyütülen çocuklarımıza destek olmalısınız. Keşke çocuklar hiç hasta olmasa hep gülse hep sağlıklı olsa ve ölümsüz olsa. Benim sevgi dolu yüreğe sahip olan takipçilerim şu an kalbinizin çarptığını hissediyorum. Bu çocuklarımız başta olmak üzere yazının sonuna hepiniz için bir kalp bırakıyorum ve mutlaka destek olacağınızı biliyorum. 

 

Etiketler : 4 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Esin Bayhan Genetik Hastalıklı ve Engelli Çocuklar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Elma Çocuk Berna Uslu Kaya Kalbine Dokun Sarp'ın Umudu Derneği

Yorumlar