Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

7 Yaş ve Üzeri

SİHİRLİ AĞAÇ EVİ 1 – DİNOZORLAR VADİSİNDE

Yazar : MARY POPE OSBORNE

Çizer : Sal Murdocca

Yaş Grubu : 7 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Domingo Yayınevi

Sihirli Ağaç Evi serisinin bu ilk kitabında Tim ve Lea içi kitap dolu ağaç evini keşfederler. Tim ve Lea dinozorları konu alan bir kitabı alıp incelemeye başlarlar. İnceledikleri sayfada uçan bir sürüngen resmi vardır. Bu bir Pteranodon’dur. Lea birden bağırmaya başlar ve ikisi de pencereden dışarıya baktıklarında gözlerine inanamazlar. Gökyüzünde biraz önce kitapta gördükleri bir Pteranodon uçmaktadır. İşte tam o sırada rüzgâr şiddetlenir. Bir uğultu duyulur ve ağaç ev dönmeye başlar.

Sonra mı? Tim ve Lea kendilerini dinozorlar çağında fantastik bir maceranın içinde bulurlar. Gerisini kitaptan okumanızı tavsiye ederim. Seri tam 33 farklı dile çevrilmiş. Kitabın arka sayfalarında yer alan “İpuçlarını Yerleştir” ve “Kemik Avcılarının Araç Gereçleri” bölümü çocukların ilgisini çekecek diye düşünüyorum. Bir sonraki kitabın bir iki sayfasının tadımlık olarak okuyucuya armağan edilmiş olması da devam eden maceralar konusunda merak uyandırıcı bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Etiketler : nisanincocukkitaplari Sihirli Ağaç Evi Dinozorlar Vadisinde Mary Pope Osborne Sal Murdocca 7 Yaş ve Üzeri Domingo Yayınevi

Yorumlar