Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

8 Yaş ve Üzeri

ALAADDİN’İN GEVEZE SU BORULARI

Yazar : Behiç Ak

Çizer : Behiç Ak

Yaş Grubu : 8 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Günışığı Kitaplığı

Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesi kitabıdır. 

Şirin mi şirin bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Alaaddin Bey herkesi dinleyen ama hiç konuşmayan, her sabah güneşin doğuşunu bekleyen her akşam güneşi uğurlayan sessiz sakin bir adamdır. Mahallenin çocukları Alaaddin Bey'in casus hatta dünyanın suyunu çalmakla görevli bir uzaylı olduğunu düşünmektedir. Çocuklara küresel ısınmanın yaşandığı dünyada suyun bir uzaylı tarafından çalınması düşüncesi çok korkunç gelir. Oysa Alaaddin Bey'in durumu çocukların tahmin ettiği gibi değildir. Her şey mahallede suların kesilmesi ile aydınlığa kavuşacaktır. İnanın bana suların kesilmesinden sonra kitap çok daha heyecanlı bir hale geliyor. 
Mahalle hayatı, çocukların hayal gücünün sınırsızlığı, dedikodu, merak duygusunun insanı kuşatması, önyargı üzerine ustanın kaleminden dökülen kelimeler eğlenceli ve çok hoş bir kitap çıkarmış ortaya. Mutlaka edinmelisiniz. Çizimleri de ayrı güzel. Haaa unutmadan bir de Memo diye  bir çocuk var. Alaaddin Bey'in aksine çok ama çok konuşuyor. Hiç susmuyor. Tanışınca Memo'yu da çok seveceksiniz. 

Etiketler : 8 Yaş ve Üzeri mahalle hayatı dedikodu önyargı Alaaddin’in Geveze Su Boruları Günışığı Kitaplığı Behiç Ak nisanincocukkitaplari Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesi

Yorumlar