Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

8 Yaş ve Üzeri

PORTAKAL SOKAĞI ÇOCUKLARI /GİZEMLİ TAŞ

Yazar : Gamze Pat

Çizer : Cansu Menfaatli

Yaş Grubu : 8 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Doğan Egmont

Bir taş düşer gökyüzünden üç çocuğun hayatına… Kuzey, Erdem ve Güneş bu sihirli taş sayesinde Hatıralar Ülkesi’nden gelen misafirleri ağırlarlar. Öyle sıradan insanlar değildir hani gelenler de… Biri Nasreddin Hoca, diğeri Keloğlan, en sonuncular ise Karagöz ile Hacivat… Öyle sıradan konuşmalar da geçmez aralarında hani söze en yakışan, insana en yakışan cümleler kurar bu misafirler. Hayata dair, insana dair… Der ki Nasreddin Hoca “ Bir çıkar elde etmek için yalan söylemeyin. Çünkü haksız elde edilen her şey, sizin kalbinizi karartır. Vicdanınızı hep rahatsız eder.” Der ki Keloğlan “İhtiyacı olanlara elimizi uzatmalıyız. Bunu da hiçbir karşılık beklemeden yapmalıyız. Birine iyilik yaptığın zaman, sen de kendini çok mutlu hissedersin.” Der ki Karagöz ile Hacivat “ Dostlarımıza sahip çıkacağız. Birbirimizden çok farklı da olsak, insanları oldukları gibi kabul edeceğiz. Ve onları seveceğiz.” Yazar, çocukları güzel insanların yer aldığı Portakal Sokağı'nda yaşanan hoş bir maceraya davet ediyor.

Çocuklarınızın Karagöz, Hacivat, Keloğlan ve Nasreddin Hoca ile tanışmasını istiyorsanız bu kitap tam size göre demek istiyorum. Bu dört önemli karakterin bir arada bulunduğu bu kitabı çocuğunuza okutmanızı öneririm. 

Etiketler : 8 Yaş ve Üzeri aile okul hayatı Gamze Pat Cansu Menfaatli Portakal Sokağı Çocukları Gizemli Taş Doğan Egmont Nasreddin Hoca Keloğlan Karagöz ile Hacivat gizem macera nisanincocukkitaplari

Yorumlar